[2012-07-04] Mistrzowskie dziewczyny z MOK.

W miniony weekend reprezentantki sekcji tanecznej Fart z Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach uczestniczyły w Mistrzostwach Świata IFMD (International Federation Modern Dance Sport) w Veszprem na Węgrzech.
Ta prestiżowa impreza w świecie tańca zrzesza zawodników , którzy zakwalifikowali się do kadr narodowych na podstawie osiągniętych wyników w eliminacjach krajowych. Nasze tancerki zdobyły nominacje startując w Mistrzostwach Ekstraklasy w tańcu sportowym, które odbyły się w kwietniu b.r. w Teresinie. Sam fakt zakwalifikowania się do kadry był dużym osiągnięciem.
W mistrzostwach wzięło udział 2000 tancerzy z Węgier, Słowacji, Mołdawii, Ukrainy, Rosji, Serbii i Polski. Polska kadra liczyła 340 tancerzy z rożnych klubów tanecznych zrzeszonych przy ośrodkach kultury czy sportu z całego kraju.
Ząbkowianki walczyły o miejsca w kategoriach artystycznych: Dance Show i Fantazy, gdzie choreografie taneczne oparte są o teatr tańca oraz w sportowym Funky. Ich układy taneczne, technika oraz kostiumy znalazły uznanie u sędziów międzynarodowych. Oto gorące jeszcze wyniki z Mistrzostw Świata :
Kategoria młodzicy – Funky
II miejsce – tytuł Vice Mistrzyni Świata zdobyła Aleksandra Raczkowska
III miejsce – tytuł II Wicemistrzyni Świata zdobyła Wiktoria Burzycka
Kategoria juniorzy młodsi – Funky
III miejsce – tytuł II Wicemistrzyni Świata zdobyła Katarzyna Ciężka
Kategoria Dance Show młodzicy
IV miejsce – Aleksandra Raczkowska
V miejsce - Wiktoria Burzycka
Dziewczęta trenują taniec w sekcji tańca nowoczesnego Fart w Miejskim Ośrodku Kultury od trzech lat . Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu . Zespół zrzeszony jest w Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego oraz grupie tanecznej Shock Dance W programie mamy naukę turniejowych form tanecznych - dance show , fantazy , jazz dance oraz funky i disco freestyle. Choreografem i trenerem grupy jest Pani Kinga Jakubowska . Występy tanecznych mistrzyń będzie można obejrzeć podczas otwarcia Placu Zabaw Niwea w Parku Miejskim w Ząbkach w sobotę 7 lipca o godz. 12.50 . Serdecznie zapraszamy !