[2018-09-22] Zaproszenie na wernisaż

Eliza Różowicz - malarka, pasjonatka

Mama dwóch równie utalentowanych i pięknych córek w wieku 13 i 11 lat, oraz żona najlepszego jak twierdzi męża o stalowych nerwach i bezkresnej wyrozumiałości. Artystka urodzona w Otwocku w roku 1978. W roku 2003 ukończyła wyższe studia na SGGW z tytułem mgr. inż. Architektury Krajobrazu. Artystka  praktykuje w zawodzie od ponad 10 lat, jak sama mówi: „Moje miejsce jest wśród ogrodów, a moje życie jest, aby je tworzyć”.
W roku 2004 ukończyła ,, Kwalifikacyjny Kurs Pedagogiczny’’ z tytułem pedagoga. Artystycznie - wychowanka MDK w Otwocku, ale malarstwem pasjonuje się już od wczesnego dzieciństwa. Pragmatyzm spowodował rezygnację ze studiowania na ASP, malowanie stało się więc jedynie hobby, sposobem na życie, a nie pracą.
Malowała już ikony i inne prace na drewnie, stosowała technikę suchych i tłustych pasteli, sporadycznie akryl, temperę, wiele lat malowała akwarelami a obecnie praktykuje i w dalszym ciągu jak sama twierdzi się uczy sztuki  malarstwa olejnego. Z ciekawostek malarka uwielbia malować dłońmi i gąbkami, prawie nie używa pędzli.Kolorystyka jej obrazów nawiązuje do malarstwa Van Gogha. Malarka przenosi na płótno wszystko to co ja zachwyca i porusza wokół i nie tylko w świecie realnym ale i w śnie stąd jej obrazy są nieco z pogranicza surrealizmu z realizmem. Jak to prawdziwa artystka, Pani Eliza przenosi na obrazy swoje emocje dlatego też wiele z jej obrazów niesie za sobą pewną historię, niekiedy nawet mrożącą krew w żyłach . Od wczesnego dzieciństwa widziala świat w ramach obrazu, stąd ogromna potrzeba malowania. Malarka swoją miłością, do przenoszenia piękna świata na płótno, pragnie dzielić się z innymi, stąd jej dodatkowym zajęciem są lekcje malarstwa dla dzieci, również dzieci niepełnosprawnych. Jej ulubioną uczennicą jest Gabrysia Miszta, to cudowna dziewczynka, o wielkim sercu do malowania i wielkim talencie. Zajęcia plastyczne jakie dla niej prowadzi są dla obu, zarówno dla uczennicy jak i nauczycielki wielką radością i niesamowitym przeżyciem.
Na wystawie, będzie można zobaczyć kilka prac w technice akwareli i akrylu Gabrysi namalowanych podczas lekcji prowadzonych przez Elizę Różowicz.
Do tej pory artystka miała już trzy własne wernisaże, przedstawiające jej twórczość akwarelową, ta wystawa będzie pierwszą na jakiej zaprezentuje swoje malarstwo olejne.

Gabrysia ma 14 lat i Mózgowe Porażenie Dziecięce, które od zawsze blokuje ją przed podbojem świata.  Jest dziewczynką o dużej ciekawości, ambicji i poczuciu humoru. Jej niesprawne dłonie chętnie sięgały po kredki i farby, od zawsze odkąd sięga pamięć, był to ulubiony sposób na spędzenie wolnego czasu. Pomysł na rozszerzenie umiejętności Gabi przyszedł ze zrozumienia, że życie bez pasji jest puste i to pasja nadaje mu sens i radość. Szczęściem ogromnym jest patrzeć na dumę z dzieł, które stworzyła wspólnie z nauczycielką Elizą Różowicz.
Biegaczka, Spartanka działająca na rzecz niepełnosprawnych dzieci z wielkim sercem i cierpliwością wprowadza Gabrysię w świat sztuki, malowanie to dla niej wielka przygoda. Serdecznie zapraszamy Państwa do wejścia w nasz Niepełnosprawny Świat Sztuki.