[2020-01-18] Zaproszenie na wernisaż

Dorota Koch
Mieszka, marzy i tworzy w Warszawie.
Od najmłodszych lat rozwija swoje artystyczne pasje, malarstwa uczyła się u Adam J. Kozłowskiego , u Stanisława Tworzydłło studiowała malarstwo chińskie.
Przez wiele lat związana z grupą artystów skupionych przy Galerii Symbolicznej Adama J. Kozłowskiego przy ul. Tykocińskiej w Warszawie.
Zajmowała się aranżacją i projektowaniem wnętrz i ogrodów. Ma na swoim koncie wystrój wielu biur , prywatnych mieszkań i lokali użytkowych. Ostatnim ciekawym efektem jej działań była współpraca przy aranżacji wystroju Zielonego Przedszkola na warszawskim Targówku oraz projekt elewacji tegoż budynku.
Tworzy unikatowe stroje na zamówienie środowiska artystycznego.
Z kawałków tkanin komponuje makaty, narzuty i patchworki, które również były eksponowane na kilku wystawach.
Miłość do Sztuki Dalekiego Wschodu zaowocowała powstaniem kolekcji jukat-kimon, które można było podziwiać na wystawie w Galerii Umbra oraz na Festiwalu Sztuki Japońskiej w Wawrze.
Należy wspomnieć o wieloletniej współpracy artystki z DK Zacisze, gdzie prowadzi warsztaty i zajęcia dla dzieci i młodzieży.
Jej prace zdobią wnętrza w Polsce i zagranicą / Niemcy, Litwa, USA, Australia/ Brała udział w wystawach1987-Pokaz mody Riwiera Remont-współudział,1988-Galeria Symboliczna,1989-wspólna wystawa uczniów Adama J, Kozłowskiego w Bieśniku k. Nowego Sącza ,1990-Prezentacja- Kolonia w Niemczech, 1992-Jachranka,1996-Galeria Symboliczna Adama J. Kozłowskiego,1997-Sala Akademicka przy Kościele św. Zygmunta na Bielanach w Warszawie,1998-wystawa prac Chicago-Norige,1998-Festiwal Sztuki Chicago- plener malarski,2002-Dom Kultury Zacisze,2002-Galeria Reduta,2003-Irydion-Warszawa,2003-Galeria MOK Ząbki,2003-Powsin,2003-Galeria Targówek,2004-Ratusz Gminy Targówek,2004-Aktyn Business Center,2004-Galeria Fresco,2005-Galeria Irydion,2017- Galeria Umbra,2018-Festiwal Sztuki Japońskiej,2019- DK Zacisze.