[2017-09-10] Zaproszenie na spektakl

Opis sztuki

„MISTER ENIGMA” to przewrotna komedia o tym, jak bardzo jesteśmy bezradni, gdy brakuje nam miłości. Bohaterowie sztuki to Karina -€trzydziestolatka z bujną fantazją, zafascynowana plastikowym światem celebrytów, która próbuje rozkręcić swoją firmę projektującą ubranka dla psów oraz Norbert -€porzucony przez żonę, pięćdziesięcioletni szef kuchni jednej z najlepszych restauracji w Warszawie. Ich pierwsze biznesowe spotkanie staje się niespodziewanie początkiem burzliwej przyjaźni. Karina chce dzięki Norbertowi dostać się do świata, którego on jest reprezentantem, a w ramach wdzięczności pragnie pomóc Norbertowi odzyskać radość życia.
Czy metamorfoza, którą przejdą oboje pomoże osiągnąć im upragnione szczęście? Czy zakładanie masek pomaga nam w znalezieniu prawdziwej miłości?
Sztuka zaprasza widza do refleksji dotyczącej szukania własnej drogi oraz niejednoznacznych motywacji, które kierują życiem każdego człowieka. Aktorzy odsłaniają kulisy świata tak bliskiego, że pozwala to na ujrzenie samych siebie w jego odbiciu.

Obsada:
Norbert Czajkowski – Jarosław Gruda
Karina Wojnarowska - Magdalena Mroszkiewicz
Reżyseria – Maciej Robakiewicz
Tekst – Malwina Chojnacka
Muzyka – Tomasz Bieliński
Scenografia i kostiumy – Beata Dąbska Czas trwania sztuki około 75 min.

INFORMACJA NA TEMAT ZESPOŁU

„Śmiech jest dla duszy tym samym, czym tlen dla płuc” (Louis de Funes)
Teatr Podaj Dalej powstał w czerwcu 2014 roku z inicjatywy aktorów biorących udział w spektaklu „Kandydat”.
Komedia jest dla nich nośnikiem porozumienia i dialogu z widzami. Absurdy dnia codziennego, które są ulubionym bohaterem naszych artystów są traktowane w spektaklach w lekki oraz zabawny sposób.
W końcu poprzez śmiech łatwiej jest mówić o sprawach trudnych. Uważają,
że sztuka powinna stawiać trudne pytania, na które widz nie boi się szukać odpowiedzi. Teatr Podaj Dalej chce inicjować dyskusję, która wpłynie na zmianę zachowań jednostki ludzkiej.

W skład naszego teatru wchodzą:

MACIEJ ROBAKIEWICZ – reżyser i aktor
Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi.
Aktor scen warszawskich m.in.: Teatru Nowego, Za Dalekiego, Scena Prezentacje, a obecnie Teatru Buffo.
Grał w serialach m.in.: „Prawo Agaty”, „Kryminalni”, „Przyjaciółki”, „Glina”, „Czas Honoru”, „Hotel 52”, „Komisarz Alex”, „Ekstradycja” oraz w filmach:
„ Kroll” i „Miasto 44”, „Kamienie na szaniec”, „Pajęczarki” i wielu innych, w tym zagranicznych.
Jest absolwentem Szkoły Trenerów Biznesu TROP i Szkoły Coachów TROP. Prowadzi szkolenia dla firm, na których łączy doświadczenie aktorka oraz trenera biznesowego.
Prowadził warsztaty teatralne dla dorosłych i młodzieży.

MAGDALENA MROSZKIEWICZ –aktorka, scenarzystka, producentka
Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Artystycznej AeroFolkhojskole Występowała w teatrach: Hyde Park, niemieckim Teatrze Titanic podczas Sztuki Ulicy, duńskim teatrze AERO, Pospolite Ruszenie, Na PrzeKur.
Grała w Teatrze TV: „Afera Mięsna”; filmie „ Śniadanie do łóżka” oraz serialach, m.in.: „Ekipa”, „M jak Miłość”, „Klan”, „Na dobre i na złe ”, „Kryminalni”, „Ojciec Mateusz”, „2XL” oraz „Blondynka”.
Autorka sztuk teatralnych „Łzy Manueli” oraz „Kandydat”.
Studentka „Wytwórni Scenariuszy” przy WFDiF w Warszawie.

JAROSŁAW GRUDA – aktor
Absolwent wydziału aktorskiego PWSFTViT w Łodzi.
Występował również w teatrach: im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Pospolite Ruszenie,
Na PrzeKur, Lektur Szkolnych, Grota w Otwocku.
Od 1988 r. aktor Teatru Powszechnego w Warszawie.
W filmie zadebiutował w 1985 r. w „Kronice wypadków miłosnych” Andrzeja Wajdy.
Grał w filmach: „Wiedźmin”, Drogówka”, „Ranczo Wilkowyje”, „Wesele”, „Syberiada polska”, „Pieniądze to nie wszystko”, „Skarb Sekretarza”, „Strefa ciszy”, „Wołyń” oraz serialach telewizyjnych: „Siedlisko”, „Plebania”, „Daleko od noszy” czy „M jak miłość”.

MALWINA CHOJNACKA – pisarka, dramatopisarka, scenarzystka
Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze (Akademia Teatralna w Warszawie) oraz Wytwórni Scenariuszy przy Wytwórni Filmów Fabularnych w Warszawie. Autorka powieści "Syndrom starszej siostry" oraz opowiadania "Życzenie Oli" w tomie „Nasze polskie wigilie”.
Autorka scenariuszy w języku polskim oraz angielskim (współpraca literacka z autorami z Danii i USA).

BEATA DĄBSKA – Scenograf, kostiumograf
Absolwentka Instytutu Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie na Wydziale Artystycznym.
Odbyła roczne praktyki w dziale scenografii w Teatrze Dramatycznym w Lublinie.
Przygotowywała scenografię i kostiumy do mini-serialu „Brat i siostra” dla telewizji Canal +, jak również spektaklu dyplomowego w reżyserii Mai Komorowskiej w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Była kostiumografem w serialach: „Blondynka”, „Londyńczycy”, „Doręczyciel”, „Dwie strony medalu” oraz filmach m.in.: „Bogowie”, „Jak się pozbyć cellulitu”, „Wierność”, „Powidoki”, „Prymas w Komańczy”, „Carte blanche”, .
Od wielu lat przygotowuje również kostiumy i aranżacje do stylizacji, sesji fotograficznych, reklam i eventów.