[2018-10-27] Zaproszenie na wernisaż

„ Mój azyl, mój wewnętrzny bajkowy nieodgadniony świat

Jestem absolwentką Liceum Ekonomicznego w Wołominie, Studium Architektoniczno- budowlanego na Przyrynku w Warszawie oraz absolwentką studiów Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.Jeszcze do niedawna byłam pracownikiem Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie, natomiast po pracy współpracowałam i współpracuję nadal z Fundacją Kreatywni Słupno prowadzoną przez Panią Teresę Jóśk, gdzie spełniam się jako Instruktor warsztatów artystycznych oraz jako Terapeuta zajęciowy, co sprawia mi ogromną satysfakcję oraz co zaważyło na decyzji rezygnacji  z pracy w urzędzie i obecnie na pełnieniu funkcji Instruktora Kulturalno-Oświatowego w jednym z warszawskich Domów Kultury.  Dzięki działaniom w fundacji postanowiłam dodatkowo kontynuować nowy kierunek studiów podyplomowych z tzw. Przygotowania pedagogicznego dającego kwalifikacje nauczycielskie, aby w przyszłości stać się jeszcze lepszym instruktorem i specjalistą.    
W wolnych chwilach również śpiewam, maluję obrazy, odnawiam stare meble  i tworzę inne rękodzieło korzystając z różnych technik plastycznych.          
Od kilku lat prowadzę własnego bloga dzieląc się swoimi pasjami z innymi. Odkąd pamiętam malowanie towarzyszy mi od malucha. Mam wiele pasji i z żadnej nie potrafię zrezygnować. Wszystko mnie zawsze interesowało a najbardziej tworzenie, wymyślanie, malowanie, przerabianie i eksperymentowanie z różnymi technikami plastycznymi, które ciągle odkrywam, uczę się ich, inspirują mnie.      
Wszędzie gdzie spojrzę, widzę coś, co przypomina mi jakąś postać, fragment abstrakcyjnego świata, który uwieczniam na różnych powierzchniach np. blejtramach, sklejkach, kawałkach drewna, czy szkła. Tworzyłam tak od zawsze, ale wszystkie prace za chwilę znajdowały swoich właścicieli w rodzinie, czy wśród znajomych. Mimo ciągłego malowania nie trzymałam i nie gromadziłam stworzonych przez siebie prac. Namowa przyjaciół, którzy ciągle zwracali mi uwagę, że czas najwyższy, abym pokazała w końcu swoje prace spowodowała, że zaczęłam tworzyć i gromadzić na nowo swoją własną twórczość, która jest bardzo kolorowa, bajkowa, często abstrakcyjna. Artystą, z którym się utożsamiam odkąd natknęłam się na jego prace jest Hundertwasser – człowiek związany z ekologią, bardzo kolorowy, trochę szalony, ale jednocześnie bardzo świadomy. Jego prace przypominają mi bardzo mój świat, mnie samą.
Moim marzeniem zawsze było stworzenie miejsca tzw. Domu pracy twórczej, gdzie będę mogła dalej się realizować i pomagać młodym i dojrzałym ludziom odkrywać siebie, swoje pasje w każdym wieku i wylewać emocje w różnoraki sposób.
Prace, które dzisiaj prezentuję powstały głównie z użyciem farb akrylowych, ponadto złoceń, farb do szkła, konturówek, spękań z użyciem medium jednoskładnikowego, decoupage i innych. Obrazy są odzwierciedleniem mojego wewnętrznego bajkowego anielskiego świata, w którym widać również chwile zwątpienia, czy zagubienia. Jest to kolorowy świat, mój azyl w który uciekam przed tym co realne, świat z którym również się dzisiaj utożsamiam.