[2020-02-29] Zaproszenie na wernisaż

GABRIELA CZARNECKA

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji. Od dziecka interesuje się wycinanką ludową, która stała się jej pasją. Stworzyła autorską koronkową wycinankę z uwzględnieniem motywów ludowych szczególnie łowickich, kurpiowskich, kołbielskich.

Z niezwykłą precyzją tworzy swoje „koronki” z papieru czy kartonu nie używając w czasie wycinania żadnych szablonów czy rysunków.

Tworzy w toku cięcia. - Wyrzucam to, co jest mi niepotrzebne – mówi, zapytana o metodę tworzenia wycinanek.

Gabriela Czarnecka prowadzi również warsztaty z wycinanki zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - seniorów i osób niepełnosprawnych.

Autorka prezentowanej wystawy interesuje się również malarstwem. Maluje od roku 1994. Od tego czasu systematycznie uczestniczy w licznych plenerach malarskich (również międzynarodowych), w czasie których doskonaliła swój warsztat malarski. 

Wśród technik szczególnie preferuje malarstwo suchą pastelą malując pejzaże, kwiaty  i martwą naturę o różnej tematyce np. kuchennej, szkolnej, muzycznej (instrumenty) itp. Podobne tematy maluje techniką olejną. Przez wiele lat tworzyła obrazy w skórze.

Wystawy -  indywidualne: kilkakrotnie w Wołominie, a także Szczawnie Zdroju, Warszawie, Sadownem i Markach oraz liczne zbiorowe wystawy poplenerowe w: Międzyzdrojach, Rzeszowie, Unieściu, Darłowie, Poznaniu, Kołobrzegu, Polańczyku, Pile, Jadowie, Kuligowie Długosiodle, Opatowie, Zamościu, Granowie, Crzęsnem, Korczynie oraz w wystawie Międzynarodowej Police ART. 10 w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Wiele lat działała w  Podkarpackim Oddziale  Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie.

Działacz społeczny: członek Rady Seniorów przy Burmistrzu Wołomina,  Rzecznik Praw Dziecka w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Wołominie.

Działa też w Stowarzyszeniu Mazowieckie Forum Biznesu Nauki i Kultury w Wołominie, gdzie prowadzi warsztaty dla dzieci w ramach popularnych rodzinnych spotkań „Weekend z babcią” oraz dla seniorów.

Członek Mazowieckiego Forum Biznesu Nauki i Kultury oraz Stowarzyszenia Silesia TAK-ART w Tychach

Kontakt: e-mail.: czagatpd@tlen.pl