Informacje

Od 1 lutego 2021 opłat za zajęcia można dokonywać bezpośrednio na rachunek bankowy Miejskiego Ośrodka Kultury prowadzony przez Bank Handlowy w Warszawie

37 1030 1016 0000 0000 9291 4003

(w tytule przelewu koniecznie należy podać imię i nazwisko uczestnika, za jakie zajęcia i którego miesiąca dotyczy opłata)

Historia

Miejski Ośrodek Kultury istnieje od 1978 roku. Początkowo działał w Szkole Podstawowej nr 2, od 1980 r. - w rozbudowanej i przystosowanej dla potrzeb MOK-u części Klubu Sportowego "Ząbkowia". Obecnie mieści się w pięknej zabytkowej willi "Alina", wybudowanej w roku 1919 jako jeden z obiektów stanowiących realizację koncepcji miasta - ogrodu prof. Tadeusza Tołwińskiego. W latach dwudziestych właścicielem willi był generał Władysław Sikorski. Placówką do roku 2005 kierowała pani Jolanta Płoska, od kwietnia 2005 roku kieruje pan Sławomir Skotnicki. Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczą w różnorodnych zajęciach.  Tańca nowoczesnego uczy Daria Sadowska. Od wielu lat świetnie działa pracownia plastyczna. Pod okiem Bogusławy Ołowskiej dzieci i dorośli uczą się malarstwa, zaś Monika Szambelan uczy tworzyć ceramikę. Talenty teatralne w dzieciach i młodzieży rozwija Anna Kozioł.  Nad pracą ogniska muzycznego czuwa Krzysztof Zajkowski ucząc trudnej sztuki gry na fortepianie i keyboardzie. Talenty wokalne Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty prowadzone przez Beatę Kurdę. Od 1993 roku w MOK-u działa Galeria, która znajduje sił w filii Ośrodka przy ul Słowackiego 21. Tam właśnie odbywają się cykliczne imprezy: wernisaże, koncerty, wieczorki z kulturką. Ośrodek Kultury organizuje wiele konkursów i przeglądów. Do najważniejszych należą: Festiwal Piosenki, Konkurs Muzyki Instrumentalnej, Przegląd Jasełek, Konkursy Recytatorskie, Konkurs Poprawnego Czytania, Spotkania Teatralne. Szczególne miejsce w MOK zajmuje Klub Seniora oraz chór "Złota Jesień" kierowany przez Jolantę Jańczuk - Tyszkiewicz.